O penzionu U lípy

Penzion U lípy na videu

YouTube Preview Image

Poloha penzionu u přehradní nádrže Lipno

Penzion U lípy leží v těsné blízkosti vodní nádrže Lipno – cca 150 metrů od jejího břehu. Přes vodu je výhled na vrcholky Šumavy – Hochficht (česky Smrčina), Schulzberg a Bärenstein. Na druhé straně směrem od vodní nádrže Lipno je penzion obklopen CHKO ŠumavaVojenským újezdem Boletice.

Obec Hůrka, ve které se penzion U lípy nachází, je součástí města Horní Planá, největšího města na břehu Lipenské přehrady. Horní Planou, okolo penzionu vede hlavní silnice z Českého Krumlova do Volar a Vimperka.

Městys FrymburkNa jih od penzionu po silnici je další větší obec Černá v Pošumaví, kterou vede silnice do městystu Frymburk a dále do Lipna nad Vltavou k hrázi vodní nádrže Lipno.

Do Německa se z penzionu dostanete nejsnáze autem přes hraniční přechod Strážný / Philippsreuth. Do Rakouska pak přes hraniční přechod Studánky / Weigetschlag.

Ubytování a vybavení penzionu

Citlivě rekonstruovaná budova penzionu z 18. století u nabízí ubytování v dvou až tří-lůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybavené samostatným sociálním zařízením, TV se satelitním signálem. V penzionu je WIFI internetové připojení zdarma. V penzionu U lípy najdete také restauraci s barem a krbem, infra saunu.

Na vlastním pozemku je našim hostům k dispozici oplocený areál s parkovištěm, dětským koutkem, garážemi pro motorkáře, fotbalovým a volejbalovým hřištěm nebo altán pro klidné posezení s rodinou nebo přáteli.

Penzion nabízí ubytování v nejtěsnější blízkosti Lipna, na které je nádherný a romantický výhled z naší terasy!

Rodinná dovolená na Šumavě

Domácí prostředí

Vybudovali jsme příjemné a domácké prostředí, zasazené do krásné přírody s dostatkem prostoru a možností vyžití pro děti a odpočinek jejich rodičů (např. infra sauna nebo terasa s výhledem na Lipno).

Prolézačky, pískoviště, hřiště

Dětské prolézačky u penzionu U lípyRodiny s dětmi jistě ocení dětský koutek, který je na vlastním oploceném pozemku penzionu. Hřiště je bezpečné, dobře přehledné a děti se na něm mohou vydovádět dosytosti. Využít mohou houpačky, prolézačky i trampolínu. Větší děti a dospělí hosté uvítají venkovní travnaté volejbalové a fotbalové hřiště.

V našem penzionu si zakládáme na poctivých surovinách.  A poctivá snídaně je základ!

Ubytování v našem penzionu na Lipně si můžete rezervovat snadno přes poptávkový formulář.

Penzion v zimě

Pes hlídač penzionu U lípy v ziměPenzion na U lípy a jeho okolí, zejména Šumava, je krásné nejen na jaře nebo v létě, ale i v zimě. Teplo našeho krbu v restauraci je příjemným útočištěm po celodenním bruslením na Lipně nebo lyžováním na sjezdovce či běžkách.

Lyžaři se mohou vyřádit na české i německé straně Šumavy na sjezdovkách i běžkařských tratích na Kramolíně nebo Hochfichtu. Aktuální informace k zimní sezóně přinášíme vždy na podzim před zimní sezonou. Více o Ubytování a Lyžování na Lipně

Historie šumavského regionu

Tok Vltavy byl přirozenou dopravní stezkou již od doby kamenné. Osídlení se přirozeně rozrůstalo ve středověku byla Šumava a Jižní Čechy protkány obchodními stezkami na jejichž ochranu byly zakládány hrady (Rožmberk, Krumlov, Třeboň, Nové hrady) a opevnění. O rozvoj oblasti ve středověku se zasloužil především Přemysl Otakar II., který chtěl osidlování Jižních Čech spojit své državy v Čechách a v Rakousku.

Město Český Krumlov je poprvé zmíněno v roce 1253. Největší rozkvět zažil region za vlády Rožmberků od 15. do 17. století. V roce 1719 přichází do Krumlova rod Schwarzenberků. V 17. a 18.století je Šumava více kolonizována včetně vyšších nehostinných míst díky těžbě dřeva a výrobě skla.

Po druhé světové válce byla většina Šumavy hraničním pásmem, kam byl vstup zakázán nebo velmi omezen. Po roce 1989 přišlo zrušení zákazů, postupné zpřístupňování přírodního bohatství a rozvoj turistiky.

Přívoz v Horní PlanéBudování Lipenské přehrady proběhlo v letech 1952 – 1959 a na jejím konci vzniklo největší vodní dílo v České republice o rozloze 48,7 km čtverečních.

Přes Lipno jezdí také několik přívozů a od června 2012 fungují okružní plavby po vodní nádrži.

Zajímavé odkazy

Gastro Eis Technik – dodavatel techniky do gastro provozů a profesionálních kuchyní

 

Penzion U Lípy na Facebooku
- co je u nás nového
- nové fotky a tipy na výlety

Penzion u Lípy – Info

  • POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA V PENZIONU U LÍPY! REZERVUJTE SI SVOU DOVOLENOU :)
  • děti do 4 let mají ubytování se snídaní zdarma
  • rodinný penzion s útulnými pokoji
  • zdarma parkování u penzionu, ZDARMA hlídané garážové stání pro motorky, kolárna, lyžárna.
  • rodinné prostředí, v těsné blízkosti Lipenské přehrady v srdci šumavské přírody
  • zázemí pro aktivní i rodinnou dovolenou

Počasí na Lipně

Předpověd a aktuální počasí přímo v okolí našeho penzionu.

Aktuality a novinky

Těšíme se na Vás!

Penzion U LÍPY
8,8/10

 Fotogalerie penzionu

Penzion U Lípy je svou polohou strategicky výhodně umístěn v těsné blízkosti oblíbené přehrady Lipno (150m od pláže) a přitom leží na klidném místě v sousedství krásného šumavského lesa. Penzion je v samém srdci jihočeského kulturně – sportovního vyžití, je ideálním výchozím bodem pro turistické a poznávací aktivity, poskytuje ubytování pro příjemně strávenou dovolenou a klidný, ničím nerušený odpočinek.