In-line bruslení v okolí Lipenské přehrady

In-line bruslení je stále atraktivnější zábavou a praktikují ho celé rodiny k relaxaci i sportovnímu vyžití. V blízkém okolí Lipna a našeho penzionu lze využít hned několik bruslařských tras!

Přímo kolem Lipenské přehrady vede in-line stezka z Lipna nad Vltavou do Frymburku s odbočkou do Vřesné. Trať je vedena po levém břehu nádrže, poskytuje celkem až 15 km prvotřídního povrchu pro in-line, cyklisty i pěší turisty.

V mnohých zatáčkách, četných krátkých stoupáních a bezpečných sjezdech to své najde skutečně každý. Vyřádí se na ní technicky zdatní jedinci, ale zvládne ji i rodina s dětmi. Minimálně polovina trati je uměle osvětlena, což je ideální pro využití sportovněji laděnými in-linery v noci, kdy není stezka tolik využívána.

Na bruslích proti proudu do Nové Pece

Další zajímavá trať vede ze Stožce do Nové Pece a zpět. Celková délka trati je pěkných 16 km (tam i zpět 32 km) a po celé délce je pokryta prvotřídním asfaltem. Trasa je příjemně stíněna lesním porostem národního parku Šumava. Cesta je klidná, rovinatá a s autem se tu téměř nepotkáte. Ideální pro využití i jako cyklostezka. Vhodná k relaxaci, spíše pro větší děti a dospělé.