Turistika po Šumavě a v Jižních Čechách

Šumava, Blanský les, Vojenský újezd Boletice

Krásná příroda, kopce, hory, lesy a jezera v CHKO Šumava, CHKO Blanský les a Vojenský újezd Boletice přímo vybízí k pěší turistice.

Okolí penzionu

V blízkosti penzionu můžete projít Stifterovu stezku (délka 4,8 Km), která vede v blízkosti penzionu mírným kopcovitým terénem, ale není turisticky náročná, do Horní Plané. Nebo navštívit nejvýše položený rybník v Čechách, který se jmenuje Olšina a je vzdálený cca 7 Km severně od penzionu U lípy.

Nad penzionem jsou pro krátké procházky vhodná zalesněná návrší Žlábek (vysoké 820 m) a Nad Žlábkem (vysoké 821 m).

Český Krumlov

Do Českého Krumlova je to z našeho penzionu pouhých 26 km! Autem za pár minut, na kole jako bezvadný jednodenní výlet. Krumlov je úžasné historické město plné středověkých památek, zajímavých kulturních akcí a přírodních krás.

Vzhledem k umístění – Krumlov je postaven na meandrech řeky životadárné Vltavy – je historie místa doslova cítit. Genius loci proniká do současného města neodbytně, mísí se zde tradice předků s citlivou modernou.

Dnešní Krumlov poskytuje nezapomenutelné turistické zážitky, přitom nabízí i mnohé kulturní akce a sportovní vyžití. Ve městě a jeho bezprostředním okolí najdete řadu jízdáren, bazénů a koupališť, zahrajete si fotbal, tenis, volejbal, golf… Sjedete si vodáky oblíbenou Vltavu, kanoe i čluny Vám zapůjčí i na jednodenní akci. Za kulturou vyrazíte do muzea, divadla, kina či galerie…

Zkrátka výlet do Českého Krumlova je zaručeným zážitkem, který budete chtít opakovat!

Rakousko a Německo

Vzhledem k blízkosti hranic, jsou lákavé turistické a sportovní atrakce našich sousedů z Rakouska i Německa snadno dostupné. Z penzionu U Lípy se k hranicím dostanete autem i na kole. Díky volnému přeshraničnímu pohybu jsou k dispozici pěší stezky, cyklostezky i běžkařské tratě, které na sebe plynule navazují. Umožňují tak poznat Českou i zahraniční stranu jedinečných šumavských hor. Penzion U Lípy je ideálním výchozím bodem pro Vaše turistické i sportovní výlety nejen po okolí Lipna a na Šumavu, ale i do Rakouska a Německa!